Wybór oprogramowania do impozycji nie musi być trudny. Część 2.

Przygotowanie plików do druku jest kluczową częścią procesu druku. Jest to jeden z tych etapów, który pozostał procesem wymagającym wysokich kwalifikacji. W części 1., opisaliśmy jakie jest najlepsze podejście do wyboru oprogramowania do impozycji — teraz pora zastanowić się w jaki sposób nasz system powinien być skalowalny. Jest to również klucze kryterium wyboru oprogramowania do impozycji. Elastyczność i skalowalność rozwiązania sprawi, że będzie ono sprawnie działać w przyszłości.

Na przykład firma Ultimate TechnoGraphics oferuje narzędzia do impozycji obsługujące prawie wszystkie formy impozycji druku, a dzięki różnym odmianom systemu użytkownik może wybrać dokładnie to czego potrzebuje. W przyszłości łatwo rozszerzyć system o kolejne moduły w zależności zmieniających się wymagań biznesowych.

Wymieńmy teraz wszystkie odmiany systemu Ultimate Impostrip®. Pierwszą z nich jest Must przeznaczony dla mniejszych firm poligraficznych, Pro przeznaczony głównie do druku cyfrowego, Pro Offset obsługuje druk offsetowy, Pro Nesting do impozycji obiektów nieprostokątnych najczęściej z obrysem w dowolnym kształcie. Jeżeli zamierzasz zbudować całkowicie automatyczny przepływ prac wybierzesz Automation. Wreszcie odmiana Scalable, ich wieloserwerowe wdrożenia dla tych bardzo dużych zakładów.

Ultimate TechnoGraphics oferuje zarówno subskrypcję, jak i wieczyste licencje na wszystkie swoje produkty.

Future Proofing

Branża poligraficzna ciągle się zmienia. Niezależnie od tego, czy jest to pandemia, czy po prostu zmiany na rynku i zmiany technologiczne, które mają tendencję do wpływania na to, co robią drukarnie. Future Proofing oznacza tworzenie infrastruktury wokół działalności drukarskiej, tak aby w miarę upływu czasu i ciągłych zmian, drukarnie były w bardzo łatwej i dobrej pozycji do wprowadzania tych zmian.

Oto kilka przykładów:

Cober, drukarnia komercyjna z siedzibą tuż pod Toronto w Kanadzie, zapewniła rozwój swojej działalności dzięki wdrożeniu automatyzacji impozycji i wykańczania. Pozwoliło to zaoszczędzić czas produkcji i uzyskała lepszą terminowość dostaw.

ProList, zajmująca się głównie marketingiem bezpośrednim i drukiem korespondencji bezpośredniej, z siedzibą w Frederick, MD, USA, osiągnęła lepszy wynik końcowy dzięki wyższej jakości produktów i zadowoleniu klientów, budując kompleksowy zautomatyzowany przepływ pracy.

Ironmark, drukarnia książek z siedzibą w Annapolis Junction, MD, USA, stworzyła bezinwazyjny przepływ pracy od klienta do drukarza, aby szybciej i za każdym razem realizować zamówienia na książki na żądanie.

Nino Druck GmBH, drukarnia książek i materiałów reklamowych z siedzibą w Niemczech, wprowadziła całkowicie zautomatyzowany przepływ pracy, aby odpowiednio reagować na coraz trudniejsze warunki rynkowe. Z dostawami tego samego dnia, dnia następnego i oczekiwaniami klientów na poziomie Amazon. Nino Druck wykorzystuje mieszankę rozwiązań oprogramowania prepress, aby osiągnąć maksymalną wydajność.

Lupa, drukarnia zdjęć i fotoksiążek z siedzibą w Izraelu, stworzyła zautomatyzowany przepływ pracy, który pozwala im uzyskać lepszą marżę na wykonanej pracy, oszczędzając około 30% czasu pracowników w przepływie produkcyjnym i produkować więcej i taniej.

Documation, drukarnia komercyjna z siedzibą w Eau Claire, WI, USA, stworzyła przepływ pracy, który łączy różnorodność klientów, aplikacji i urządzeń, które obsługuje, umożliwiając im produkcję ponad 5 000 unikalnych książek dziennie w sposób całkowicie zautomatyzowany.

Boone Graphics, drukarnia komercyjna z siedzibą w Kalifornii, USA, osiągnęła 8 milionów dolarów i podwoiła sprzedaż dzięki zintegrowaniu odpowiedniego rozwiązania z ich przepływem pracy, aby sprostać wszystkim potrzebom w zakresie impozycji PDF dla druku cyfrowego, offsetowego, cięcia i układania oraz druku internetowego, a wszystko to bez udziału człowieka.

PrintPapa, drukarnia komercyjna z siedzibą w Santa Clara, CA, USA, rozwinęła swoją działalność dzięki automatyzacji, stając się konkurencyjnym liderem na rynku lokalnym i rozszerza swoją działalność na inne segmenty, aby konkurować na większych rynkach poza swoim regionem z coraz większym powodzeniem.

Wybór oprogramowania do impozycji PDF nie musi być trudny, gdy zrozumie się, jak pasuje ono do całego przepływu pracy w zakładzie. Podjęcie właściwej decyzji gwarantuje, że będziesz zabezpieczony na przyszłość.

Artykuł napisany przez analityka branżowego, Davida Zwanga

Więcej informacji na: www.imposition.com

Kliknij i zamów prezentację interesującego Cię systemu
Kliknij i zamów prezentację interesującego Cię systemu