Optimus Planowanie

Prestige Scheduler to zaawansowany system planowania produkcji, który idealnie sprawdza się w zakładach produkcji opakowań i etykiet oraz drukarniach.

Fragment planu w postaci wykresu Gantta

System jest w pełni zintegrowany z Optimus Dash MIS oraz systemami zbierania danych z produkcji tzw. terminalami produkcyjnymi. Umożliwia znacznie lepszą organizacja pracy w obszarze produkcji. Oto główne zalety systemu:

 • Natychmiastowe aktualizacje planu. Użytkownicy systemu Optimus natychmiast widzą zmiany w planie.
 • Dzięki terminalom produkcyjnym rejestrującym czas i ilość otrzymujesz natychmiastowe informacje zwrotne do planowania, co pozwala na bieżąco zarządzać zespołem i informować klientów.
 • Zarządzanie materiałami pozwala wydajniej planować gospodarkę magazynową. Wiadomo kiedy dokonywać zamówień u dostawców i kiedy należy zrobić wydanie na produkcję materiały ze stanów magazynowych.
 • Interfejs daje możliwość dzielenia się z klientami i pracownikami informacjami o postępie prac. Klienci mogą zobaczyć aktualny status swoich prac, co eliminuje konieczność kontaktu telefonicznego z obsługą drukarni. Wszyscy pracownicy drukarni również mogą mieć wgląd w status poszczególnych zleceń i dzięki temu lepiej planować swoją pracę. Dzięki temu wszystkie prace można planować z dokładnością do minuty.
 • Bezpieczne planowanie pozwala na wybranie, którzy użytkownicy mogą planować produkcje, a którzy mają jedynie wgląd w plan.

Planowanie w czasie rzeczywistym

Prestige Scheduler jest doskonałym narzędziem w dowolnym zakładzie poligraficznym. Każdy może przeglądać i współdziałać z harmonogramem na żywo. Użytkownicy posiadać ograniczone uprawnienia do podglądu i mogą to być np. pracownicy hali produkcyjnej lub działu handlowego

Pełny plan produkcji w zakładzie produkcji opakowań z tektury falistej

Scenariusze planowania (What-if)

Oprócz interaktywnej elektronicznej tablicy planowania, Prestige Scheduler posiada również tryb planowania off-line what-if. Planista może w każdej chwili wykonać zapis aktualnego planu, a następnie dodać nowe zadania, zmienić priorytety itp. bez wpływu na plan rzeczywisty. Kiedy planista jest zadowolony z nowego projektu, jest on publikowany, aby zastąpić aktualnie aktywną tablicę. Wtedy właśnie wszyscy w drukarni widzą zmiany.

Planowanie What-if oznacza testowanie różnych strategii rozwiązania pojawiającego się problemu i możliwość wycofania się, jeśli coś nie odpowiada planiście. To właśnie zapewnia tryb projektowania Prestige Scheduler. Planista może zapisać plan na dowolnym etapie cyklu projektowania i może cofnąć ruchy do 20 kroków. Przesunięcia obejmują:

 • Przesunięcie paska Procesu.
 • Dodawanie, modyfikowanie lub usuwanie czasu przestoju.
 • Ponowne przypisanie procesu do innego zasobu.
 • Dzielenie procesu w celu zrównoważenia jego obciążenia.
 • Grupowanie podobnych procesów, aby zaoszczędzić na czasie konfiguracji.
 • Dodawanie zleceń typu „Rezerwacja”.
 • … i wiele innych!

Harmonogramowanie wsteczne lub do przodu 

Każde zadanie zaplanowane na tablicy może być zaplanowane do przodu od zadania pierwszego lub od ostatniego zadania do tyłu. Możesz to przełączyć w dowolnym momencie. Zadania zaplanowane wstecz są umieszczane na planszy, aby zakończyć je jak najbliżej daty dostawy (tzw. planowanie JIT). Planowanie wsteczne jest dobrą opcją dla zadań, które są zaplanowane do dostarczenia daleko w przyszłości (twój długoterminowy horyzont). Harmonogramowanie w przód staje się bardziej odpowiednie, gdy zadanie zbliża się do rozpoczęcia (horyzont krótkoterminowy). Planowanie środkowe jest techniką, która jest dobra, gdy masz wąskie gardło. Proces wąskiego gardła może być oznaczony jako mid-point i jego poprzedzające kroki będą opóźnione, więc kończą się w czasie dla mid-pointed procesu, aby rozpocząć bez dalszych opóźnień. 

Własny edytor raportów

Prestige ofertuje w standardzie zestaw potrzebnych raportów. Jednak producent poszedł jeszcze dalej i dostarcza system z własnym edytorem, który umożliwia samodzielne budowanie raportów na potrzeby użytkownika.

Planowanie pracownicze

W Prestige Scheduler istnieje moduł Labor Tracking (dostarczany jako opcja). Planowanie pracownicze pozwala na ustawienie puli pracy i przypisanie każdej pozycji puli pracy jedną lub więcej umiejętności. Następnie każdy z zasobów (centrów kosztów) otrzymuje zestaw domyślnych umiejętności wymaganych do wykonania kroku procesu na tym zasobie. Gdy procesy są zaplanowane, dziedziczą te domyślne wymagane umiejętności. Następnie, możesz modyfikować i udoskonalać te umiejętności indywidualnie. Możesz przeczytać więcej na temat naszego śledzenia pracy tutaj.

Potężne narzędzie planowania

Nie ważne czy w kolejce masz 100 czy 5000 lub więcej zleceń produkcyjnych dzięki Prestige Scheduler zdążysz zaplanować je wszystkie. (uwzględniając nawet zlecenia prognozowane) Ilość zleceń przekracza Twoją maksymalną wydajność w przyszłym miesiącu? Z Prestige Schedulere zapanujesz nad produkcją!