MES / QMS

MES

MES (ang. Manufacturing Execution System) jest rozbudowanym i zaawansowanym narzędziem informatycznym przeznaczonym do zarządzania produkcją. Jego celem jest śledzenie produkcji w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie MES wspiera również realizację produkcji oraz wykrywanie przestojów.

System zarządzania produkcją wspiera i znacząco skraca czas jaki przeznaczany na realizację każdego z procesów. MES umożliwia:

  • weryfikację działania maszyn/linii produkcyjnych,
  • skrócenie czasu oczekiwania na podjęcie działań naprawczych,
  • skrócenie czasu wydania i oczekiwania na materiał wykorzystywany w produkcji.

Odwiedź stronę produktu >>

QMS

System zarządzania jakością wspiera funkcjonowanie Działu Kontroli Jakości oraz wspomaga procesy jakościowe w przedsiębiorstwie.

Nasze rozwiązanie jest pełnoprawnym rozwiązaniem klasy QMS Software, które umożliwia tworzenie dowolnych formularzy jakościowych, z których tworzone są schematy dla procedur jakościowych występujących w przedsiębiorstwie. Kreator zależności jest stworzony w bardzo elastyczny sposób, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do charakterystyki przedsiębiorstwa.

Możliwa jest integracja z systemami klasy MES przez co tworzą razem kompleksowe narzędzie biznesowe. System zarządzania jakością jest na tyle uniwersalny, że może wspierać nie tylko procesy produkcyjne i z sukcesem może być wykorzystywany w innych obszarach np. utrzymaniu ruchu lub logistyce.

Odwiedź stronę produktu >>