INFORM Content Compare

Pakiet produktów Inform Content Compare opracowany przez InformaIT jest zautomatyzowanym narzędziem inspekcyjnym służącym do profesjonalnego elektronicznego porównywania plików roboczych PDF oraz zeskanowanych arkuszy drukarskich lub pojedynczych produktów (etykiet, opakowań, itp).

Inform Content Compare

Jak można zagwarantować, że tylko wymagane zmiany zostały prawidłowo wprowadzone w projekcie graficznym? Jak można łatwo porównać zawartość dwóch obszarów tekstowych, niezależnie od zmian typograficznych (np. zmiany justowania, rozmiaru i rodzajów fontów, wyróżnień tekstów itp)?

Ekran główny Inform Content Compare
Ekran główny Inform Content Compare

Ogólnie o Inform Content Compare

Jak można zagwarantować, że w projekcie graficznym zostały wprowadzone tylko wymagane zmiany? Jak w prosty sposób porównać zawartość dwóch obszarów tekstowych, niezależnie od zmian typograficznych (np. zmiany justowania, rozmiaru i rodzajów fontów, wyróżnień tekstów itp)?

Aplikacja jest całkowicie internetowa, łatwo dostępna i uruchamiana z wybranej przez użytkownika przeglądarki, zarówno z komputerów Mac jak i PC. Nie są wymagane żadne wtyczki!

Moduły systemu Inform CC
Moduły systemu Inform CC

Pakiet produktów zawiera 4 moduły:

 • Text Compare / inspekcja tekstu (znak do znaku Unicode)
 • Graphic Compare / inspekcja graficzna (piksel do piksela)
 • Hard Copy Compare / inspekcja drukarska (do zeskanowanego arkusza)
 • Hot Folder / automatyzacja codziennych inspekcji

Rewolucyjna funkcja Language-Independent umożliwia również porównywanie tekstów napisanych w językach obrazkowych (takich jak chiński) lub w językach od prawej do lewej strony (takich jak arabski czy hebrajski).

Aplikacja może również wykonać porównanie tekstów, które zawierają wiele języków na tej samej stronie.

Korzyści z Inform Content Compare

 • Oparte na sieci Web.
 • Niezależność od systemu operacyjnego, działa zarówno na Windows jak i Mac.
 • Porównywanie tekstu, grafiki i obrazów zeskanownych w tym samym systemie.
 • Inspekcja kodów kreskowych i Braille’a.
 • Kompletna historia raportów.
 • Testy funkcjonalne już są wykonane – Kompletny pakiet walidacyjny w zestawie.
 • Integracja z dowolnym systemem zarządzania pracami graficznymi.
 • Spełnia wymagania zgodności z CFR 21 Part 11.

Jak to działa?

Porównywane są pliki elektroniczne, albo dwie wersje tego samego pliku, albo jeden lub kilka plików tekstowych i plik PDF z grafiką, albo plik PDF z grafiką i zeskanowana fizycznie arkusz lub produkt.

Inspekcja typu Text Compare
Inspekcja typu Text Compare

Porównanie różnic w inspekcji Graphics Compare
Porównanie różnic w inspekcji Graphic Compare

Wyniki analizy są wyświetlane na ekranie, z przyjaznym dla użytkownika narzędziem używanym do sprawdzania każdej znalezionej odchyłki oraz do nawigacji po liście odchyłek. Wynik jest następnie podsumowywany w pliku PDF Raportu Porównawczego. Raport jest finalizowany poprzez podpisanie go elektronicznie przez użytkownika. Po weryfikacji podpisu, raport jest przechowywany w bazie danych systemu jako dane historyczne.

Obsługiwane formaty to PDF, Word, Excel, Adobe Illustrator, Xml i pliki tekstowe.

Uwagi dotyczące GMP

Inform Content Compare spełnia ogólne wymagania GMP dotyczące elektronicznego zarządzania dokumentacją oraz wymagania CFR 21 Part 11 dotyczące podpisów elektronicznych.

Jakość w InformaIT

Podobnie jak dla naszych klientów, jakość jest dla InformaIT niezwykle istotna. Dla wszystkich wewnętrznych instrukcji i wytycznych używamy naszego systemu zarządzania jakością InformaITQuality Management System.

Do rozwoju, zarządzania i utrzymania produktu w InformaIT stosuje się wewnętrzną Metodologię rozwoju produktu. Metodyka ta opiera się na zaleceniach zgodnie z podejściem cyklu życia w GAMP 5.

Kwalifikacja wersji systemu

Kwalifikacja wersji systemu jest przeprowadzana w momencie wydania nowej wersji Inform Content Compare. InformaIT wykorzystuje swoje wewnętrzne instrukcje dotyczące kwalifikacji do wydania. Podejście to opiera się na ryzyku, co oznacza, że dla każdej zmiany przeprowadzana jest ocena części, na które ma ona wpływ oraz tego, co należy przetestować.

Kwalifikacja wersji zawiera dokumentację do oceny ryzyka, plan testów, skrypty testowe i raport z testów.

Dokumentacja testowa to podpisane pliki PDF. Wszystkie dokumenty są łączone w pakiet kwalifikacji dopuszczenia, który jest dostępny dla naszych klientów.

Firmy GxP i walidacja

Inform Content Compare jest systemem kategorii 3, oprogramowaniem nieskonfigurowanym, zgodnie z interpretacją kategorii oprogramowania GAMP 5. Pakiet ReleaseQualification Package dostarczany wraz z aplikacją można uznać za odpowiednik OQ (Operation Qualification). Dlatego też klient będzie musiał przeprowadzić PQ (Performance Qualification) dopiero po IQ (InstallationQualification).

TEXT COMPARE

Wyodrębnia i porównuje tekst z plików tekstowych (np. MS Word) i graficznych (np. PDF)

 • Obsługa wszystkich języków, również arabskiego i hebrajskiego
 • Wykonuje porównanie w ciągu kilku sekund
 • Obsługuje formaty plików PDF, Adobe Illustrator, Word, Excel i inne

Inspekcja Text Compare analizuje on wszystkie rodzaje tekstu – co oznacza, że różnice w czcionce, rozmiarze, rozmieszczeniu, stylu lub podobieństwie nigdy nie wpłyną negatywnie na porównanie Twoich prac graficznych. Analizując wybrane obszary lub całe dokumenty, słowo po słowie i znak po znaku, Text Compare gwarantuje niezawodne porównanie.

Jego rewolucyjna funkcja Language-Independent umożliwia porównywanie tekstów napisanych w językach obrazkowych (takich jak mandaryński) lub w językach pisanych od prawej do lewej strony (takich jak arabski czy hebrajski).

Aplikacja może również wykonać porównanie tekstów, które zawierają wiele języków na tej samej stronie. Obsługiwane formaty to PDF, Word, Excel, Adobe Illustrator, XML i pliki tekstowe. Innowacyjna funkcja Adobe Annotations Compare wykrywa odchylenia między adnotacjami (takimi jak „Sticky Notes”) a głównym tekstem. Sprawdza również, czy zmiany w oryginalnym tekście sugerowane w adnotacjach są prawidłowo wstawiane do poprawionej wersji dokumentu.

Text Compare gwarantuje 100% trafność odchyleń, pod warunkiem, że plik PDF zawiera prawdziwy tekst (Unicode). Wszelkie odchylenia są wyświetlane z uwzględnieniem kategorii odchylenia, takich jak zmieniony, dodany lub usunięty tekst. Ponadto, funkcja Ustawienia porównania pozwala użytkownikowi zdecydować przy każdym porównaniu, jakie właściwości mają być brane pod uwagę, na przykład: atrybuty tekstu (pogrubienie, kursywa i pogrubienie), czcionka i rozmiar, minimalny rozmiar tekstu i kolor tekstu. Strona Wynik zawiera pełną listę wszystkich znalezionych odchyleń. W widoku Odchylenia użytkownik może łatwo uzyskać przegląd i nawigować między nimi. Możliwy jest również odczyt wartości i danych technicznych w kodzie kreskowym lub alfabecie Braille’a.

GRAPHIC COMPARE

Porównanie oparte na pikselach dla kontroli poprawności prac graficznych

 • Porównuje do 2 miliardów pikseli
 • Obsługuje formaty PDF, AI i różne formaty obrazów
 • Obsługuje maskowanie obszarów i harmonizację kolorów

Dzięki analizie pixel-by-pixel programu Graphic Compare możesz wykryć najmniejsze, ale kluczowe różnice podczas porównywania prac graficznych. Graphic Compare posiada też funkcjęporóewnania ze sobą kolejnych wersji plików PDF w procesie przygotowywania do druku – np. konwersji tekstu na krzywe. Kolejną funkcją jest dopasowanie kolorów między plikami, dzięki temu łatwo można ignorować obiekty, które nie wymagają porównywania.

HARD COPY COMPARE

Kontrola drukarska

 • Automatyczne wyrównywanie i wykrywanie obrotu.
 • Skanowanie i porównywanie może być wykonywane oddzielnie w różnych lokalizacjach.
 • Jedyne na rynku globalne, internetowe rozwiązanie do porównywania materiałów drukowanych.

Aby mieć pewność, że wydrukowany materiał odpowiada zatwierdzonemu projektowi graficznemu, Hard Copy Compare porównuje piksel po pikselu z zeskanowanym obrazem. Hard Copy Compare automatycznie wykrywa niewielkie deformacje i obroty, aby wykonać porównanie w najbardziej efektywny sposób.

Moduł Hard Copy Compare umożliwia wykonanie ostatniego kroku w procesie graficznym. Moduł może porównywać zeskanowane ulotki, pudełka i etykiety z zatwierdzonym plikiem graficznym PDF. System ignoruje różnice spowodowane lekko rozciągniętym i obróconym materiałem, szumem tła papieru oraz elementami błyszczącymi.

HOT FOLDER

Graficzne porównanie bez interakcji z użytkownikiem

 • Łatwa integracja z przepływem pracy
 • Raport PDF generowany jako wyjście
 • Licencjonowane oddzielnie

Gdy projekt graficzny zostaje zatwierdzony, nadchodzi czas na rozpoczęcie procesu przygotowania do druku. Wtedy właśnie Hot Folder zabezpiecza zatwierdzony projekt graficzny przed przypadkowymi zmianami. Zaleta Hot Folderu polega na tym, że porównuje on zawartość automatycznie: wszystko, co musisz zrobić, to umieścić plik prepressu i zatwierdzoną pracę graficzną w kolejce, a system sam sprawdzi, czy nie ma między nimi różnic, a następnie natychmiast przedstawi raport.

Wymagania sprzętowe i systemowe

Wymagania sprzętowe i systemowe dla systemu Inform CC
Wymagania sprzętowe i systemowe dla systemu Inform CC

Zapraszamy na prezentację

Kliknij i zamów prezentację interesującego Cię systemu
Kliknij i zamów prezentację interesującego Cię systemu