CoPrA / ColorAnt / ZePrA

logo_copra2013CoPrA – narzędzie do tworzenia profili wyjściowych

CoPrA to w pełni funkcjonalne narzędzie, które w prosty i przejrzysty sposób pozwala tworzyć wysokiej jakości profile wyjściowe. Pozwala na profilowanie przestrzeni kolorystycznych Gray, RGB, CMY, CMYK lub Multicolor a w szczególności zapewnia pełną kontrolę ustawień separacji dla profili drukarskich CMYK i Multicolor. Różne tryby sterowania kanału czarnego umożliwiają specyficzną kontrolę charakterystyki separacji. Opcje te są uzupełnione przez liczne możliwość definiowania wyjątków.

einstellungen

Stworzone przez ekspertów predefiniowane ustawienia ułatwiają skuteczne i bezpieczne generowanie profili. Wszelkie ustawienia można edytować dla własnych potrzeb i zapisywać do późniejszego użycia.

Profile DeviceLink uzupełniają stosowanie „normalnych” profili ICC i są stosowane do określonych zadań, aby osiągnąć znacznie lepsze wyniki pod względem jakości profilowania i w konsekwecji drukowania. CoPrA może tworzyć profile DeviceLink dla wszystkich kombinacji przestrzeni kolorów: szary, RGB, CMYK i Multicolor. Najważniejszymi zastosowaniami są konwersje CMYK do CMYK, RGB do CMYK i CMYK do Multicolor.

Dzięki modułowi „Recalculate” istnieje możliwość automatycznego przeliczenia istniejące profilu DeviceLink z nowego źródła lub profilu docelowego. CoPrA wykorzystuje te same ustawienia, które zostały użyte, gdy początkowy profil DeviceLink został stworzony i po prostu wymienia źródła lub profil docelowy.

Jedną z bardziej zaawansowanych funkcji jest tworzenie profili DeviceLink poprzez edycję, która pozwala konwertować kolory z urządzenia wejściowego do najbardziej dopasowanych kolorów w zakresie urządzenia wyjściowego.

editieren


Poprzez optymalizację danych koloru czarnego, profile SaveInk pozwalają zmniejszyć nafarbienie kolorów podstawowych cyjan, magenta i żółty bez utraty jakości. W ten sposób możemy kontrolować TAC (Total Area Coverage)  w celu ustabilizowania procesu drukowania lub do ograniczenia zużycia farb.

saveink

Dodatkowy przybornik zawarte w programie oferuje przydatne i intuicyjne narzędzia do różnych celów.
Zastosuj profile urządzeń i profili DeviceLink na obrazach z Image Conversion.
Organizuj, analizuj i optymalizuj profile z łatwością za pomocą ProfileManager.
Monitoruj tworzenie wielu profili jednocześnie z BatchOverview.

logo_colorant2013ColorAnt – dodatkowy zestaw narzędzi zawartych w CoPrA

ColorAnt jest oprogramowaniem do przetwarzania danych pomiarowych przed profilowaniem. Istnieje wiele sytuacji, w których dane pomiarowe nie są sporządzone prawidłowo, powodujące problemy podczas tworzenia profili ICC. Mogą to być błędu odczytu instrumentu, błędy podczas drukowania lub inne artefakty np. niejednorodne dane. ColorAnt jest idealnym narzędziem aby zoptymalizować dane pomiarowe i w inteligentny sposób uśrednić zbiory danych.

Wiele narzędzi, takich jak optyczna korekta wybielaczy optycznych w papierze lub dostosowywanie wartości krzywych tonalnych dla różnych specyfikacji (na przykład według G7, ISO lub norm własnych), wygładzanie, korekcja błędów, dostosowywanie punktu bieli, uśrednianie i idealizacja danych pomiarowych dla celów normalizacji są dostępne w tym potężny, ale łatwym w użyciu rozwiązaniu.

logo_zepra2013ZePrA – inteligentny serwer kolorów

ZePrA jest to zaawansowany serwer koloru zarówno dla MacOSX jak i Windows. Umożliwia on konwersję plików PDF jak i bitmap przy pomocy profili ICC i DeviceLink w sposób automatyczny. ZePrA wypełnia lukę pomiędzy ręczną konwersją koloru a stosowaniem złożonych i drogich rozwiązań przepływu pracy. Dzięki zastosowaniu rozwiązań wielowątkowości wszystkie operacje wykonywane są w bardzo szybkim tempie. Integracja serwera koloru ZePrA do istniejącego workflow zapewnia natychmiastowy wzrost jakości i efektywności. Dzięki funkcji Auto instalacji i prosty w obsłudze interfejs, serwer ZePrA można łatwo wdrożyć w większości rozwiązań takich jak Enfocus Switch, laidback FileTrain czy własny poprzez interfejs linii poleceń CLI.

Więcej informacji

Zaktualizuj swój system zarządzania kolorem do ZePrA v5! www.printsoftware.pl/uncategorized/zaktualizuj-swoj-system-zarzadzania-kolorem-do-zepra-v5/