Czołowy polski producent kosmetyków MARION Sp. z o.o. zdecydował o wyborze i instalacji popularnego systemu inspekcji cyfrowej Global Vision Printing Inspection.
Firma Marion Sp. z o.o. założona przez Waldemara Ostrowskiego w 1991 roku w Gdyni specjalizuje się w produkcji farb i szamponów koloryzujących do włosów, kosmetyków do ciała i twarzy. Firma produkuje także maski ochronne i higieniczne, a także środki ochrony indywidualnej, w tym innowacyjne maseczki wirusobójcze.
Wsparcie działu kontroli jakości
W laboratorium Marion specjaliści troszczą się o zachowanie standardów produkowanych kosmetyków, prowadząc działania naukowo-badawcze, kontrolne i badania mikrobiologiczne. Global Vision znalazł zastosowanie właśnie w dziale kontroli jakości, który opakowania do kosmetyków sprawdzał dotychczas tylko wizualnie.
Program Global Vision w pełni spełnił nasze oczekiwania. Udoskonaliliśmy kontrolę jakościową laminatów, kartoników oraz etykiet, w tym także etykiet transparentnych. System pozwala na automatyczne wyłapywanie subtelnych błędów drukarskich i szybką ocenę jakości kodów kreskowych zgodnie z normą ISO/IEC 15416:2016.
Patrycja Szczygieł
Dyrektor Kontroli Jakości
System Global Vision stał się zatem elementem bardzo rozwiniętego działu kontroli jakości i stanowi jego istotne ogniwo. Firma MARION wdrożyła i utrzymuje system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2015 oraz ISO 22716:2007. Zgodność z wymaganiami tych norm potwierdzają systematyczne audyty.
Typy inspekcji w Global Vision
Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy skanera, w obecnej konfiguracji firma MARION może wykonywać aż pięć różnych typów inspekcji, są to:
- Inspekcja druku (Print inspection) – zeskanowane opakowania porównywane są ze wzorcowym plikiem PDF przesłanym do drukarni.
- Inspekcja grafiki (Artwork inspection) – sprawdzenie zmian po poziomie plików przed wysłaniem do druku.
- Inspekcja tekstu (Text inspection) – możliwość wyłapania błędów tekstowych także w językach egzotycznych.
- Inspekcja kodów kreskowych (Barcode inspection) – sprawdzenie zawartości i jakości kodów kreskowych.
- Translacja Braille’a (Braille translation) – odczyt znaczenia nazw zapisanych Braillle’em.