10 powodów dlaczego zakład poligraficzny powinien korzystać z systemu MIS/ERP

MIS to skrót od Management Information System, czyli system zarządzania informacją. W zakładzie poligraficznym jest to system głęboko dostosowany do specyfiki produkcji jednostkowej oraz innych unikatowych dla naszej branży wymagań.

Każdy właściciel drukarni jest zainteresowany zdecydowaną poprawą funkcjonowania swojego przedsiębiorstwa. Dobrze wiemy, że można to osiągnąć dzięki zmianie stylu zarządzania w oparciu o rzeczywiste, twarde dane liczbowe. Prześledźmy 10 głównych faktów, które warto przeanalizować, aby podjąć decyzję o wdrożeniu systemu MIS/ERP w zakładzie poligraficznym.

1. Optymalizacja procesów

Stale zmieniająca się natura przemysłu poligraficznego sprawia, że jeśli chcesz konkurować z innymi firmami w branży, musisz zoptymalizować swoje procesy.

2. Lepsza organizacja

Wraz z szybkim rozwojem branży poligraficznej, klienci przyzwyczaili się do wysokiej jakości, niskich kosztów i szybkiej realizacji zleceń. Twoja produkcja musi być tak wydajna i zorganizowana, jak to tylko możliwe.

3. Święta baza klientów

Konsekwentne budowanie bazy klientów, zapisywanie w systemie każdej kalkulacji, oferty, zlecenia oznacza w praktyce koniec dyktatu handlowców. Nie ma obaw, że handlowiec odchodząc wyniesie w swoim notesie kontakty do kluczowych klientów.

3. Satysfakcja klientów

Wyobraźmy sobie, że klient po raz pierwszy wysyła zapytanie o ofertę, którą otrzymuje w ciągu kilku minut! Zachęcony decyduje się na złożenie zamówienia i po chwili ma już potwierdzenie jego przyjęcia i uruchomienia! Do tego wszystkiego klient otrzymuje dobrze oznakowaną przesyłkę i wymaganym terminie. Tak obsłużony klient na pewno chętnie wróci z kolejnym zleceniem!

4. Koniec z powtórnym wprowadzaniem danych

Integralność systemu eliminuje powtórne wprowadzanie tych samych informacji na różnych etapach produkcji. Liczne integracje z systemami produkcyjnymi, systemami web2print, bramkami płatności, systemami księgowymi czy systemami kurierskimi całkowicie zredukują potrzebę powtórnego wprowadzania tych samych danych!

5. Kluczowa kontrola jakości

Zauważmy, że jakość staje się obecnie bardzo ważnym czynnikiem odróżniającym od konkurencji. Dzięki poprawie wydajności pracy wszystkich działów, uzyskujemy więcej czasu na kontrolę jakości, a w efekcie jakość produktów i terminowość dostaw.

6. Optymalne planowanie

Konsekwentne planowanie produkcji i systemowy nad nią nadzór oznacza zdecydowane oszczędności produkcyjne, mniej przestojów i zwiększenie wydajności.Lepsze wykorzystanie pracowników oznacza zmniejszeniem wydatków wynikających z kosztownych błędów ludzkich.

7. Transparentność

Totalna transparentość własnej firmy. Wdrażając pełny system zarządzania można być pewnym, że o każdym zleceniu dowiesz się bardzo dużo. Nie będzie też tajemnic w obrzarze obciążenia rzeczywistego i planowanego każdej maszyny i pracownika.

8. Redukcja kosztów

Pieniądze, które zaoszczędzisz dzięki systemowi MIS/ERP, pozwolą Ci zaoferować bardziej konkurencyjne ceny i zdobyć więcej klientów. Ponieważ oprogramowanie zostało zaprojektowane z myślą o optymalizacji działalności drukarskiej, będzie można obsłużyć większą liczbę zadań i wykonać je szybciej dzięki automatyzacji przepływu pracy.

9. Kontrola płynności

System MIS szybko wskaże wszystkie niezafakturowane zlecenia i pozwala na zdecydowanie szybsze fakturowanie, skutkuje lepszą płynnością finansową. Integracja z systemem księgowym pozwoli na odczyt stanu zadłużenia klienta i blokadę w momencie tworzenia zlecenia, jeżeli przekroczony został poziom limitu kupieckiego!

10. Podejmowanie kluczowych decyzji

Nareszcie otrzymujesz dane, które pozwolą na łatwe rozpoznanie najbardziej dochodowych prac i klientów. Można przyjrzeć się także które produkty są tak na prawdę dochodowe, które maszyny są równomiernie obciążone oraz którzy pracownicy są tak na prawdę wydajni.

Podsumowanie

Korzystanie z rozwiązania MIS w zakresie druku stanowi ogromną przewagę konkurencyjną i jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie można zrobić, aby zapewnić sukces swojej firmie.
Zapraszam na naszego bloga, aby uzyskać zdecydowanie więcej informacji nt. systemu Optimus Dash MIS: