Odnowiony system PDF workflow pdfaPilot 9

Rozpoczynając nowy rok firma Callas software opublikowała wersję 9 systemu pdfaPilot. Centralnym elementem tej aktualizacji jest w pełni nowy edytor służący do tworzenia i modyfikowania planów produkcyjnych, który posiada teraz graficzny interfejs. Dzięki temu narzędziu użytkownicy mogą tworzyć nawet skomplikowane procesy łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej – automatyzując swoje procesy oparte na dokumentach PDF. pdfaPilot 9 zawiera również szereg nowych funkcji, które oferują użytkownikom większą elastyczność w przetwarzaniu plików PDF.

„Coraz więcej klientów korzysta z pdfaPilota w ramach złożonych przepływów pracy, przetwarzając swoje pliki PDF w różny sposób w zależności od różnych kryteriów”, powiedział Dietrich von Seggern, dyrektor zarządzający w Callas software, dodając: „W przypadku wersji 9 zintegrowaliśmy funkcje, których użytkownicy potrzebują do dalszej automatyzacji procesów”.

Graficzny edytor planów produkcyjnych

Jedną z kluczowych nowych funkcji pdfaPilota 9 jest edytor przepływów pracy, który sprawia, że nawet skomplikowane procesy są łatwiejsze do wdrożenia. Interfejs graficzny pokazuje użytkownikom szereg samoobjaśniających się symboli, które mogą następnie przeciągać i upuszczać, aby wizualnie zaprojektować plany procesów. Typowe przypadki użycia dla tego typu procesów obejmują automatyczną edycję, dodawanie lub walidację plików PDF. Można je zaprojektować tak, aby uwzględniały interakcję z użytkownikiem, jak wprowadzanie zmiennych i spersonalizowanych okien dialogowych ask-at-runtime.

Większa elastyczność podczas przetwarzania hot-folderów

Ogólnie rzecz biorąc, serwer pdfaPilot automatycznie przetwarza wszystkie pliki zapisane w hot-folderach zgodnie z parametrami związanymi z zadaniem serwera. Oprogramowanie callas rozszerzyło tę funkcjonalność dla wersji 9, uelastyczniając hot-foldery i dodając tryb „job ticket”. Job tickety są plikami kontrolnymi, w których można zdefiniować wszystkie parametry do przetwarzania plików PDF. Mogą one również opcjonalnie zawierać link do plików PDF do przetworzenia przez pdfaPilot.

Dodatkowe funkcje

pdfaPilot 9 zawiera również szereg nowych funkcji, które szczególnie dobrze nadają się do automatyzacji procesów. Na przykład, może on odczytywać kody kreskowe i QR, wykorzystując wyekstrahowane wartości do kierowania resztą przepływu pracy. pdfaPilot może również opcjonalnie używać oznaczeń tekstowych do określania miejsca podziału plików PDF. Funkcja ta jest przydatna do dzielenia plików szpul do druku, na przykład podczas tworzenia faktur. Inną opcją w pdfaPilocie 9 jest wyzwalanie akcji w przypadku znalezienia określonej zawartości w pliku PDF.

O oprogramowaniu firmy callas

oprogramowanie callas znajduje proste sposoby radzenia sobie ze złożonymi wyzwaniami dotyczącymi plików PDF. Jako innowator technologii, oprogramowanie callas rozwija i wprowadza na rynek technologię PDF do publikacji, produkcji poligraficznej, wymiany dokumentów i archiwizacji dokumentów. Oprogramowanie callas pomaga agencjom, firmom wydawniczym i drukarniom sprostać wyzwaniom, jakie przed nimi stoją, dostarczając oprogramowanie do wstępnego naświetlania, poprawiania i ponownego wykorzystywania plików PDF do produkcji poligraficznej i publikacji elektronicznej. Firmy i agencje rządowe na całym świecie polegają na przyszłościowych, w pełni zgodnych z PDF/A produktach archiwizacyjnych oprogramowania callas. Ponadto, technologia oprogramowania callas jest dostępna jako biblioteka programowania (SDK) dla programistów potrzebujących optymalizacji, walidacji i korekty plików PDF. Producenci oprogramowania tacy jak Adobe®, Quark®, Xerox® i wielu innych uznali jakość i elastyczność tych narzędzi callas i włączyli je do swoich rozwiązań.

Callas software mająca swoją siedzibę w Berlinie, aktywnie wspiera międzynarodowe standardy i uczestniczy w DIN, ISO, CIP4, European Color Initiative, PDF Association. BITKOM i Ghent Workgroup. Callas jest członkiem założycielem PDF Association i od samego początku jest zaangażowany w zarząd tego międzynarodowego stowarzyszenia.

Więcej informacji na temat systemów Callas uzyskają Państwo pod adresem: www.printsoftware.pl.