FileTrain Workflow

Superekspres do Automatyzacji codziennych zadań

FileTrain to potężne narzędzie do automatyzacji dowolnego typu workflow w twojej firmie. Podstawowe funkcje to kopiowanie, przenoszenie, usuwanie plików, FTP upload / download, zaglądanie do skrzynek poczty elektronicznej, przetwarzanie plików graficznych, XMP-routing i szperanie w bazach danych. FileTrain otwiera Państwu nowe możliwości i zaoszczędzi mnóstwo czasu poprzez eliminację pracy ręcznej.

filetrain1

Kto potrzebuje FileTrain?

Automatyzacja potrzebna jest w firmach z różnych branż:

  • wydawcy książek, gazet i czasopism,
  • producenci reklam, agencje,
  • studia prepress,
  • drukarnie,
  • organizacje branżowe,
  • szpitale,
  • firmy księgowe,
  • firmy informatyczne.

Automatyzacja

FileTrain nie obawia się żadnego typu o automatyzacji, to naprawdę nie ma znaczenia. Może być skonfigurowany tak, aby obsłużyć większość zadań!

Odbieranie plików

Automatyczne pobieranie plików z serwerów FTP, adresów e-mail lub serwerów plików. Po pobraniu plików przez FileTrain można je sortować w oparciu o dosłownie każde kryterium — można także odczytywać z plików metadane.

FileTrain może obsługiwać pliki i foldery w dowolny sposób. Filtrujje je, aby obsługiwać tylko niektóre typy plików, dekompresuje pliki na żądanie, rozpowszechnia i sortuje pliki do systemu folderów lub FTP. Wysyła strony do drukarni, przenosi cyfrowe opisy zleceń (tzw. job tickets) do twojego obiegu zleceń — wszystko odbywa się automatycznie przy użyciu gorących folderów (ang. hot-folders).

FileTrain jest doskonałym narzędziem, gdy potrzebujesz zautomatyzować i zintegrować różne operacje biznesowe, środowiska sieciowe i różne aplikacje systemowe, które wymagają złożonych i automatycznych przepływów pracy.

Transfer poczty elektronicznej i komunikacja
Masz dość marnowania godzin pracy na sortowanie wiadomości e-mail? Chcesz zintegrować tekst lub zdjęcia czytelników z Twoimi systemami?

FileTrain może automatycznie kierować e-maile z reklamami do Twojego systemu obiegu reklam, zdjęcia do systemu obrazów i teksty do dowolnego systemu.

Czytanie wszystkich wiadomości e-mail, dbałość o załączniki, sortowanie, zmiana nazwy plików itp. zajmuje dużo czasu. FileTrain automatyzuje te zadania.

Możesz również użyć FileTraina do obsługi zdjęć, np. wysyłanych przez czytelników i fotografów. Informacje zawarte w wiadomościach e-mail mogą być osadzone jako metadane IPTC, a także oczywiście możesz użyć FileTrain do konwersji wiadomości e-mail do plików tekstowych i umieścić je tam, gdzie chcesz, miło i łatwo.

Transfer sieciowy i komunikacja

Filetrain pobierze pliki z dowolnego hot-folderu w sieci, uruchomi i przefiltruje pliki zgodnie z ustawieniami przepływu pracy i prześle je do jednego lub kilku folderów docelowych.

Filtrowanie i przesyłanie plików według typu pliku, daty, nazwy pliku itp., dekompresja plików na żądanie, dystrybucja i sortowanie plików do systemu folderów – wszystko odbywa się automatycznie przy użyciu hot-folderów.

 

Filtry i routing

FileTrain może być używany do zaawansowanego routingu z wykorzystaniem metadanych takich jak XMP, EXIF lub IPTC (zdjęcia), znaczników div (pliki MP3) i oczywiście również z wykorzystaniem nazw plików, nazw folderów i podobnych.

Dodatkowe zaawansowane funkcje filtrowania mogą być zaimplementowane jako na przykład różne wersje PDF, przycinane pola PDF lub określona przestrzeń kolorów.

Za pomocą wbudowanych makr, FileTrain może być ustawiony do zaawansowanego routingu z wykorzystaniem nazw plików. Można użyć dowolnego znaku lub znaków w nazwie pliku. Trasę można również ustawić w taki sposób, aby przekierowywała pliki do podfolderów.

 

Konwersja i obróbka plików graficznych

Zmień rozmiar, rozdzielczość, kolory lub przytnij plik graficzny. FileTrain pozwala automatycznie zmieniać rozdzielczość obrazów bez użycia resampling’u, doskonale nadaje się do standaryzacji i optymalizacji przepływu grafiki.

 

Zaawansowany moduł Database

Dwukierunkowa komunikacja z bazami danych np. systemów MIS, ERP lub Web2Print. Umożliwia korzystanie z danych klientów oraz innych informacji administracyjnych w celu automatyzacji komunikacji z klientem.

Użyj wartości dynamicznych

FileTrain obsługuje wiele różnych wartości dynamicznych. Można dodawać lub edytować datę i czas, tworzyć pliki i foldery z nazwami zbudowanych z różnych źródeł itp.

Wtyczki

Wbudowana technologia wtyczek umożliwia FileTrain wykonywanie prawie wszystkiego, co jest związane z plikiem lub katalogiem, a także umożliwia automatyczne wywoływanie i uruchamianie skryptów Apple lub skryptów systemowych.

Obsługa i powiadomienia o błędach

Wszystkie automatyczne przepływy pracy wcześniej czy później wygenerują pewne błędy, a automatyczny system wymaga opcji monitorowania. Może to być na przykład serwer FTP, który nie jest dostępny lub folder, do którego nie można skopiować, ponieważ serwer nie jest dostępny.

Pełna integracja z Callas Toolbox

Pamiętajmy, że podstawowym formatem wymiany danych w poligrafii jest obecnie PDF. Filetrain nie zmieni struktury pliku, ale potrafi wywołać automatycznie Pdftoolbox-a, który poprawi błędy i wygeneruje odpowiedni raport, który Filetrain dostarczy w odpowiednie miejsce.

Czy ktoś używa Filetraina w Polsce?

Oczywiście! Korzystają z niego największe polskie drukarnie offsetowe i cyfrowe, oto aktualna lista referencyjna.

Kliknij i zamów prezentację tego systemu
Kliknij i zamów prezentację tego systemu