St. Paul Holding wdraża system Optimus Dash MIS

Firma Paul Holding SA z Fribourga zainwestowała w zintegrowany system zarządzania Optimus Dash (MIS). Brytyjski producent systemu od marca 2014 roku aktywnie współpracuje z Koeng & Bauer AG (KBA), który oferuje Optimusa w Europie Zachodniej, Azji i Pacyfiku, USA i Kanadzie pod własną nazwą „Complete Optimus Dash”.

Optimus Dash jest systemem w pełni wykorzystującym format JDF do wymiany danych pomiędzy systemem MIS a systemem kontroli maszyn KBA. Zawiera także moduł planowania i jest wyposażony w interfejs do rachunkowości finansowej oraz moduł CRM (Customer Relationship Management). Moduł „Cloud Mobile” umożliwia z kolei internetowy dostęp do wszystkich danych pracownikom drukarni także za pośrednictwem urządzeń mobilnych (tablet, smartfon).

System Optimus powinien zostać w pełni wdrożony do końca bieżącego roku. Paul Holding SA planuje objąć systemem aż trzy lokalizacje w Szwajcarii, są to: siedziba firmy w mieście Fribourg, Glasson Print in Bulle i Centre d’Impression de la Broye w Estavayer-le-Lac. Łączna ilość użytkowników biurowych 55.

Według KBA system Optimus został wybrany ze względu na unikatową funkcjonalność, filozofię lean process opartą na lean management oraz wsparcie wielojęzyczności.

W 2012 r. drukarnia Saint-Paul zamówiła 12-zespołową maszynę Rapida 106 z KBA. Została ona wyposażona w 8 zespołów drukujących, obracanie SW, zespół powlekający i po jednej suszarce po czwartym i ósmym zespole drukującym. Taka konfiguracja umożliwia drukowanie i powlekanie arkuszy po obu stronach w czterech kolorach w jednym przelocie.

Opracowano na podstawie materiałów Optimus Group.