Nowa wersja callas pdftoolbox 14

callas software, lider rynku zautomatyzowanej kontroli jakości PDF i rozwiązań archiwizacyjnych, publikuje nową wersję swojej flagowej linii produktów pdfToolbox. Aktualizacja dodaje wsparcie dla szybszego przetwarzania spersonalizowanych dokumentów (VDP), kilka ulepszeń w silnikach JavaScript i Process Plan w pdfToolbox, aby zaawansowana automatyzacja była szybsza i bardziej wydajna. Ponad to zaimplementowano łatwiejszy silnik raportów niestandardowych.

pdfToolbox rozpoczął swoją działalność wiele lat temu jako narzędzie preflight do sprawdzania, czy pliki PDF są odpowiednie dla swojego zadania – zauważa Dietrich von Seggern, Dyrektor Zarządzający w callas software – w międzyczasie jest on używany do czynienia PDF-ów gotowymi do produkcji, do tworzenia alternatywnych wersji, gdy jest to potrzebne do produkcji, proofingu lub komunikacji z klientami, a w wielu przypadkach nawet do generowania bardziej administracyjnych dokumentów. pdfToolbox w wersji 14 nie tylko dodaje nową funkcjonalność, aby adresować nowe segmenty rynku, ale także sprawia, że istniejąca technologia jest bardziej dostępna zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Potrzeba szybkości: spersonalizowane dokumenty

callas od dawna wie, że prędkość przetwarzania jest krytyczna w niektórych środowiskach. Poprzednie wersje pdfToolbox widziały dodanie technologii takich jak Quick Check i Quick Fix, gdzie wysoce zoptymalizowany silnik obsługuje pliki PDF znacznie szybciej niż jakikolwiek tradycyjny silnik preflight. W pdfToolbox 14, dodano funkcje do obsługi spersonalizowanych dokumentów – typowo dokumentów z dużą ilością podobnych treści na każdej stronie i bardzo dużą liczbą stron – również znacznie szybciej.

Tworzenie spersonalizowanych dokumentów z szablonów PDF w połączeniu z danymi strukturalnymi to kolejna funkcja nowej wersji. Pozwala to na wstawianie do dokumentów szablonowych treści tekstowych, kodów kreskowych lub kodów QR. Bardziej ogólnie, pdfToolbox w wersji 14 zawiera również generyczne wyszukiwanie tekstu i jego poprawki, które są oczywiście przydatne również poza przestrzenią VDP (poprzednie wersje pdfToolbox były ograniczone do wyszukiwania tekstu).

Potężniejsze, konfigurowalne raporty

Inspekcja wstępna (preflight) w pdfToolbox może generować raporty w wielu różnych formatach: PDF, XML, HTML, JSON… Do komunikacji wewnętrznej lub z klientami, raporty PDF są idealnie dopasowane, zwłaszcza, że mogą być całkowicie spersonalizowane dzięki szablonom opartym na HTML. Tworzenie tych szablonów, zwłaszcza dla bardziej złożonych układów raportów, nie jest jednak łatwe; pdfToolbox 14 zawiera aktualizacje silnika generowania raportów, które czynią to zadanie prostszym dla osób nie będących ekspertami. Otwiera to moc dostosowanych raportów PDF dla większej ilości przepływów pracy.

Plan Procesów i ulepszenia JavaScript

Plany Procesów są siłą napędową callas pdfToolbox. Wizualny edytor pozwala z łatwością budować złożone przepływy przetwarzania PDF; integracja wsparcia JavaScript pozwala na nieograniczoną elastyczność.

Dla Planów Procesów, pdfToolbox 14 ma lepsze kody wyjścia dla natychmiastowej interpretacji wyników przetwarzania, pozwala na zapisywanie Planów Procesów, w których brakuje połączeń (często przydatne w fazie tworzenia i testowania), ułatwia włączanie/wyłączanie kroków Quick Check i Quick Fix, i więcej.

Klienci używający JavaScript będą bardzo zadowoleni z dodanego autouzupełniania podczas pisania we wbudowanym edytorze, możliwości łatwej edycji JavaScript w Visual Studio Code zamiast we wbudowanym edytorze oraz możliwości jednoczesnej edycji różnych JavaScript w Planie Procesu w Visual Studio Code.

Chronione profile

Profile i Process Plany mogą być dość złożone; w rezultacie zawierają wiele własności intelektualnej. pdfToolbox 14 pozwala chronić takie profile lub Plany Procesów. Możesz dodać informacje o prawach autorskich, takie jak tytuł i opis, adres URL, pod którym można znaleźć więcej informacji oraz wersję główną i mniejszą. A następnie pdfToolbox pozwala na włączenie tych profili na określony czas po instalacji i / lub pozwala ograniczyć ich użycie do pewnych instalacji pdfToolbox.

Daje to partnerom możliwość tworzenia bibliotek z chronionymi profilami i Planami Procesów oraz pobierania za nie opłat; zasadniczo sprzedając je jako usługę dla klientów.

Łatwiejsze korzystanie z Callas License Server

Wraz z pdfToolbox w wersji 14, callas wydaje również wersję SaaS rozwiązania License Server. Serwer Licencji jest alternatywnym sposobem licencjonowania pdfToolbox, gdzie oprogramowanie nie jest aktywowane na konkretnej maszynie, ale otrzymuje swoje pozwolenie na uruchomienie z centralnego Serwera Licencji.

Tam, gdzie wcześniej ten Serwer Licencji musiał być zainstalowany lokalnie (co wymaga pewnej wiedzy technicznej, zwłaszcza przy uruchomieniu klastra Serwerów Licencji dla redundancji), callas oferuje teraz usługę callas License Server in the Cloud. Jest to w pełni redundantny klaster Serwerów Licencji utrzymywany przez callas, z którego można natychmiast korzystać (po zakupie niezbędnych wkładów procesowych lub kredytowych).

Dostępność i ceny

  • pdfToolbox Desktop do ręcznego przetwarzania jako plug-in w Adobe Acrobat lub standalone, zaczyna się od 625€. Aktualizacja z pdfToolbox 13 kosztuje 250€, a aktualizacja z pdfToolbox 12 kosztuje 375€.
  • pdfToolbox Server, CLI i SDK dla w pełni zautomatyzowanego, ręcznego przetwarzania i integracji z innymi rozwiązaniami, zaczynają się od €5,000. Aktualizacje do pdfToolbox Server / CLI / SDK 14 są zawarte w umowie serwisowej.
  • Serwer Licencji callas w chmurze nie wymaga już zakupu licencji serwera licencji pdfToolbox. Process Cartridges są dostępne wyłącznie w formie subskrypcji w cenie 150€/miesiąc, 1500€/rok, ceny wkładów kredytowych są następujące:
    Credit Cartridge – 50 000 kredytów: 800€
    Credit Cartridge – 500 000 kredytów: 6250€

Przeczytaj więcej

Opis pdftoolbox w j. polskim: Pdftoolbox