Nowa wersja Callas pdfToolbox 11

Callas Software, lider na rynku zautomatyzowanych rozwiązań do kontroli jakości i archiwizacji plików PDF, przedstawia przełomową aktualizację linii produktów pdfToolbox: pdfToolbox 11. W latach poprzednich callas skoncentrowało się na najnowocześniejszych rozwiązaniach typu preflight, aby zredukować liczbę błędów w plikach PDF. Obecnie firma koncentruje się na usprawnieniu zautomatyzowanego przepływu pracy i przygotowanie produkcyjnych plików PDF. Nowa wersja wprowadza istotne rozszerzenia dla drukarń wielkoformatowych, etykiet i opakowań, reklamowych i innych.

Na przestrzeni lat oprogramowanie Callas dodało do pdfToolbox wiele potężnych mechanizmów przetwarzania danych. Wersja 11 skupia się na wykorzystaniu tych silników w zautomatyzowanych przepływach pracy i dodaniu funkcjonalności niezbędnych do realizacji takich przepływów. „pdfToolbox jest coraz częściej wykorzystywany w skomplikowanych zautomatyzowanych obiegach pracy, gdzie pliki muszą być obsługiwane od kontroli jakości aż po dostawę do produkcji”, komentuje Dietrich von Seggern, Dyrektor Zarządzający Callas Software. „Naszym celem w przypadku wersji 11 było ułatwienie realizacji takich zautomatyzowanych przepływów pracy”.

Poprawa przepływu plików

Koniem roboczym do obsługi złożonych przepływów pracy w pdfToolbox są plany procesów. Umożliwiają one stopniowe, warunkowe przetwarzanie zadań. W związku z tym, że klienci tworzą coraz dłuższe plany procesów, konieczne było usprawnienie procesu ich tworzenia i utrzymywania. pdfToolbox 11 zawiera zupełnie nowy edytor przepływów prac, który pozwala na wizualne budowanie planów procesów z wykorzystaniem znanego interfejsu drag-and-drop. Wersja 11 pozwala również na szybkie włączanie i wyłączanie kroków w planach procesów za pomocą zmiennych, co było dotychczas dostępne w profilach, a czego szczególnie brakowało w planach.

Przetwarzanie hot-folderów w pdfToolbox Server zostało znacznie rozwinięte o obsługę plików sidecar i przetwarzaniem tzw. job ticketów. Pliki sidecar są plikami metadanych, które są umieszczane w hot-folderze razem z plikiem PDF. Mogą one być teraz automatycznie pobierane przez serwer pdfToolbox, a ich zawartość jest udostępniana podczas przetwarzania przez pdfToolbox. W trybie przetwarzania job ticketów, pdfToolbox Server nie musi odczytywać plików PDF z hot-folderu, ale właśnie job tickety. Zawierają one linki do pliku(ów) PDF, które mogą być dalej przetwarzane oraz sposób, w jaki pdfToolbox ma je przetwarzać.

Usprawnienie ręcznego obiegu dokumentów

Wielu klientów chce przetwarzać pliki PDF ręcznie za pomocą pdfToolbox Desktop. Dla nich, interfejs użytkownika pdfToolbox otrzymał małe odświeżenie z długo oczekiwanym paskiem narzędzi, aby dać natychmiastowy dostęp do często używanych funkcji.

Metadane odgrywają coraz ważniejszą rolę w przepływie prac. Dla klientów korzystających z pdfToolbox Desktop, jest to często obsługiwane za pomocą zmiennych w profilu preflightowym lub planie procesu. W wersji 10 pdfToolbox wyświetlał standardowe okno dialogowe, w którym pytano użytkowników o wartości, które chcieliby wykorzystać dla tych zmiennych. W wersji 11, okno to może być w pełni dostosowane, co otwiera drogę do bardziej przyjaznych użytkownikowi interakcji przy użyciu specjalistycznych widżetów, walidacji danych wejściowych i innych.

Nowa norma ISO szczegółowo opisuje, jak używać metadanych części dokumentu (w skrócie DPart) do klasyfikacji stron lub grup stron w dokumencie PDF. Metadane zawarte są w strukturze drzewa w dokumencie PDF i stronach referencyjnych w pliku. pdfToolbox 11 wprowadza również nowy interfejs użytkownika do badania informacji DPart obecnych w pliku.

Obsługa plików PDF z wykrojnikami

pdfToolbox 11 usprawnia tworzenie spadów dla prostokątnych plików PDF (reklam, wizytówek, ulotek…), ale przede wszystkim dodaje wsparcie dla tworzenia spadów dla produktów sztancowanych. pdfToolbox miał już możliwość tworzenia linii wykrojnika (ang. die-line) na podstawie kształtu okładki, teraz wypełnia kolejną krytyczną lukę w obsłudze etykiet lub opakowań. Linia wykrojnika jest dodawana poprzez rozszerzenie pikseli znajdujących się najbliżej wyciętego konturu i działa dla plików o dowolnym kształcie, niezależnie od tego jak bardzo są one skomplikowane.

Innym istotnym krokiem produkcyjnym dla takich plików jest podział pliku do druku i pliku zawierającego tylko linie cięcia (wykrojnik). Podczas gdy pdfToolbox już dawno mógł rozdzielić plik PDF na plik do wydruku i plik z liniami cięcia, mógł to zrobić tylko formacie PDF. Teraz dodano możliwość eksportu informacji o liniach cięcia w formatach CF2, DXF lub SVG. Obsługa tych formatów spełnia większość obecnie stosowanych standardów zapisu linii wykrojnikowych.

Przygotowywanie plików PDF do druku PAD i sitodruku

W niektórych przepływach prac, pliki muszą być drukowane przy użyciu ograniczonego zestawu kolorów specjalnych (ang. spot colors); zazwyczaj z powodu ograniczeń w procesie produkcyjnym. Doskonałymi przykładami takich procesów są drukowanie PAD lub sitodruk. Dla tych przepływów prac pdfToolbox 11 wprowadza funkcję Spotify, która pozwala na konwersję pliku z dowolnego modelu kolorów na określoną liczbę kolorów specjalnych lub ich określony zestaw.

Dzielenie plików PDF na podstawie ich zawartości

Nowa kontrola preflight pozwala na identyfikację stron, które zawierają określone słowa. Może mieć to na celu sprawdzenie, czy dokument zawiera istotne informacje lub upewnienie się, że nie użyto obraźliwych terminów.

Ta nowa funkcja może być używana w połączeniu z nową akcją pdfToolbox, aby podzielić dokument PDF na wiele plików PDF w oparciu o właściwości stron w pliku. W przypadku drukowania dokumentów transakcyjnych (np. faktur), może to pozwolić na wyszukiwanie słowa „Faktura” w określonej czcionce i wielkości czcionki oraz podział ogromnego transakcyjnego pliku PDF na pojedyncze pliki PDF z fakturą.

Różne mniejsze funkcjonalności

Oczywiście, nie są to jedyne nowe funkcje w pdfToolbox 11. Wśród mniejszych nowych funkcji są:

  • Możliwość korzystania z połączeń REST z poziomu środowiska JavaScript.
  • Odczytywanie kodów kreskowych za pomocą tzw. Switchboard.
  • Nowy interfejs użytkownika dla złożonych ustawień programu typu Convert Color fixup.
  • Lepsza obsługa zmiennych dla wszystkich korekt dotyczących konwersji kolorów.
  • Możliwość generowania ilustracji (wizualizacji), np. takich jak widok pokrycia farbą w ramach konfigurowalnego raportu preflight.
  • Nowa poprawka umożliwiająca łatwe dodawanie prostych obiektów (linii, prostokątów, owali, itp) do pliku PDF bez konieczności tworzenia pełnego szablonu Place Content.
  • I wiele, wiele innych.

Dostępność i ceny

System callas pdfToolbox 11 jest dostępny od dziś:

  • pdfToolbox Desktop do ręcznego przetwarzania plików PDF lub jako wtyczka do Adobe Acrobat kosztuje 499 €. Aktualizacja z pdfToolbox 10 kosztuje 199 €, a aktualizacja z pdfToolbox 9 kosztuje 299 €.
  • pdfToolbox Server, CLI i SDK do w pełni zautomatyzowanego, ręcznego przetwarzania i integracji z innymi rozwiązaniami zaczyna się już od 3 999 €. Aktualizacja do pdfToolbox Server 11 jest zawarta w umowie serwisowej (maintenance). Klienci nieposiadający aktywnej umowy serwisowej powinni skontaktować się z nami (www.printsoftware.pl).

W przypadku dalszych pytań dotyczących dostępności, ceny, opcji lub zwrotu z inwestycji, prosimy o kontakt z partnerem dystrybucyjnym oprogramowania callas, Print Software Solutions Sp. z o.o. pod adresem optimus@optimus2020.pl.

Na życzenie udostępniamy także w pełni funkcjonalną, ale ograniczoną czasowo wersję próbną.

Kliknij i zamów prezentację interesującego Cię systemu
Kliknij i zamów prezentację interesującego Cię systemu